Vodné mramorovanie

Ak aj vás láka táto technika? Skúšali ste to a nedarilo sa vám? Priznám sa, že môj prvý pokus vyzeral dosť biedne. Dostala som sa po nakvapkanie laku do vody. Tam môj pokus stroskotal.

Vodným mramorovaním sa dajú dosiahnuť veľmi originálne vzory na nechty. Poďte si to vyskúšať spolu so mnou. Pripravte sa na to že budete musieť pracovať rýchlejšie a pritom opatrne aby ste si nepoškodili už namaľované nechtíky. Na stôl si položte len veci ktoré potrebujete, všetko zbytočné preč. Aby sta mali dosť voľného priestoru.

Na vodné mramorovanie potrebujete tieto vecičky :

 • Nádobku s vlažnou vodou. Najlepšie vyššiu. Nie plytkú misku, lebo v nej by ste mohli naraziť prstom o dno a zničili by ste si už nanesený lak. Do vody som nič nepridávala.
 • Farebné laky na nechty. Tu je dôležité, že musia byť redšie. Môj prvý pokus stroskotal práve na tom, že som mala husté laky. Je dobré mať laky otvorené, aby ste nestrácali čas krútením vrchnáčikov.
 • Priesvitný lak
 • Podkladový lak
 • Špáradlo
 • Vatové tyčinky
 • Mastný krém
 • Papierová podložka
 • Pomarančové drievko alebo bodkovač

Najprv natrieme priesvitný lak. Môže byť obyčajný alebo výživný, či spevňujúci. Potom si všetky nechty natrieme podkladovým lakom. V tomto prípade je to biely lak. Lepšie vynikne vzor. Viem si predstaviť podklad tmavý a do vody kvapkať svetlé laky. Napríklad biely a strieborný. Treba to vyskúšať.

;Biely lak necháme vyschnúť. Medzi tým si natrite okolie mastným krémom. Zvyšky laku sa veľmi ľahko zotrú. Dá sa použiť aj lepiaca páska a okolie ňou oblepiť. Krém je podľa mňa pohodlnejší.

Do vody kvapnite prvú kvapku laku na nechty. Rozplynie sa po hladine. Pridajte kvapku druhého laku. Tiež by sa mal roztiahnuť po hladinke. Môžete mu pomôcť tak, že jemne zavrtíte nádobkou. Krúžok z laku sa roztiahne a môžete kvapkať ďaľší lak .

Toto môžete zopakovať niekoľko krát a použiť aj viac farieb.

Drievkom potiahnite okraje smerom do vnútra. Vznikne niečo ako kvet. Alebo môžete vytvoriť srdce. Alebo vznikne niečo medzi tým. Po každom ťahu špáradlo utrite do papierovej podložky. Ak sa vám nedarí urobiť pekný vzorček, asi vám už povlak z lakov stuhol. Treba ho odstrániť z hladinky a začať odznova kvapkami.

Ak ste spokojné so vzorom…

…opatrne vnorte prst s nakrémovaným okolím nechtu do vody. Tu pripomínam výhodu hlbšej nádobky. Nemusíte sa obávať, že sa dotknete dna.

Počkajte zopár sekúnd.

Špáradlom pozberajte zvyšky laku. Aby sa pri vyberaní prstu neprilepili na necht a nezničili dielko.

Prst po vybratí z vody ľahko očistíte vatovou tyčinkou, či papierovou servítkou. Pozor na ostatné prsty, ktoré už máte hotové a ešte niesú celkom zaschnuté.

Zvyšky laku ktoré náhodou odolávajú pôjdu odstrániť tyčinkou namočenou v odlakovači. Môžete si pomôcť aj pomarančovým drievkom v okolí kožičky a bočných stranách.

Keď použijete aj perleťový lak, bude dielko o to efektnejšie.

Po dôkladnom očistení sa už môžete pustiť do posledného úkonu a to je nanesenie vrchného laku. A máte hotovo. Verím že vy budete úspešné na prvý pokus. Môžete sa kochať aké pekné vzory na nechtoch ste si vytvorili. Vodné mramorovanie alebo aj water marble nail art (lebo je to tak trochu umenie) máte za sebou.

Tip: Nechtový dizajn a gélové nechty…

10 komentárov

 1. Katka 4. augusta 2014
 2. Ľubica Balentová 4. augusta 2014
 3. Ivana Húšťavová 7. januára 2015
 4. Ľubica Balentová 7. januára 2015
 5. Ivana Húšťavová 9. februára 2015
 6. Ľubica Balentová 9. februára 2015
 7. Ivana Húšťavová 9. februára 2015
 8. Ivana Húšťavová 9. februára 2015
 9. Ľubica Balentová 9. februára 2015
 10. Ivana Húšťavová 9. februára 2015

Add Comment