Riedenie laku na nechty

Lak používame často celé minúty a stále je otvorený. Po nejakom čase zistíte, že je stále hustejší a zle sa s ním pracuje. V tej chvíli ho mnohé z nás jednoducho vyhodíme.

Čo už? Povieme si. Lak mám dávno, zostarol a už ho nemám ako použiť. A pritom stačí mať riedidlo. Pár kvapiek vám vráti váš lak do stavu, v akom s ním ďalej môžete minimálne pracovať.

Navyše riedidlo využijete aj v prípade, že chcete na nechty namaľovať nejaké jemné vzory. Niekedy je lepšie, aby bol lak redší, urobíte tak jemnejšiu prácu.

Ešte poznámka. Ak ste niekedy skúsili riediť lak odlakovačom, tak ste asi zistili, že to nie je dobrý nápad. Odlakovač totiž obsahuje látky, ktoré rozrušujú štruktúru laku. Je určený na „ničenie“ laku, na riedenie sa nehodí. Je výhodné ak používame veci na to na čo sú naozaj určené. Na druhej strane sú tu aj výnimky. Mala som napríklad štetec, ktorý nebol ochotný povoliť ani v dlhom kúpeli v odlakovači. Nedávno som ho skúsila namočiť do riedidla laku – a zas mám svoj obľúbený štetec ako nový…hurá.

Riedič na laky je chemikália, pracujte s ním vždy pri otvorenom okne.

Pri kúpe riedidla určite venujte pozornosť obalu a hľadajte zloženie výrobku. Ak nenájdete ingrediencie, nemáte prehľad aké látky obsahuje. Vaše zdravie je predsa prvoradé.

Add Comment