Podkladový lak na nechty

Pri lakovaní vám odporúčam začínať prakticky vždy najskôr s podkladovým, priehľadným lakom. Je dobré zvyknúť si na to. Stačí vám tenká vrstvička, ale má to svoj význam. Sú dva hlavné dôvody, prečo sa vám oplatí používať podkladový lak na nechty:

  1. Môže byť výživný. Môžete tak poskytnúť výživu – či už vitamíny, alebo minerály, napríklad vápnik. Najmä, ak nemáte ruky v dobrej kondícii, oplatí sa taký lak si kúpiť.
  2. Vyrovná drobné nerovnosti na povrchu nechtu.
  3. Laky výraznej farby po odlakovaní zvyknú zanechať farebné stopy. Lak vnikne do jemných pórov, či pukliniek. Keď potom odlakovačom stiahnete krásny červený lak nanesený priamo na necht, často sa stane, že sa nedá celkom očistiť. Ostane zažltnutý, akoby ste bola fajčiarka. Tomuto problému sa použitím podkladového laku úplne, alebo aspoň čiastočne vyhnete.
  4. Predĺži vám trvanlivosť celej manikúry, lak sa vám nezačne tak skoro oťukávať.
  5. Dnes dostať aj podkladový a vrchný lak v jednom, takzvaný 2 v 1, ak chcete ušetriť miesto na polici. Dokonca si môžete zakúpiť aj lak s piatimi efektami – odstránenie nerovností, hydratačný spevňovač, vrchný lak, ochrana pred uv žiarením, vitamínová výživa. Výber je široký.

Zdravie rúk je veľmi aj veľmi dobrým kukátkom do stavu nášho tela. Ak máte v neporiadku ruky, tak je to signál, že ste sa za posledné mesiace k svojmu telu správali macošsky. Zlá výživa, stres, nedostatok spánku, nedostatočná ochrana proti škodlivým látkam – to všetko sa podpisuje na zlom stave rúk, nechtov, pokožky a často aj vlasov.

Add Comment