Odlakovanie nechtov

Krásne ruky, to je paráda. To každá chceme mať.

Celé je to tak trochu kolotoč. Nalakujete si nechty. Nádhera. Ak aj budete používať pri rôznych domácich prácach ochranné rukavice, lak vám vydrží niekoľko dní.

Ako náhle zbadáte prvú prasklinku, odlupnutý kúsok laku, treba konať. Ak nemáme čas nazvyš a ponáhlame sa na rande, dá sa situacia zachrániť. Zatrieť miesto tým istým lakom, prípadne prekryť nálepkou, kamienkom, glitrovým lakom. Všeličo sa dá vymyslieť. Žiaľ, to je len provizórium. Chodiť s popraskaným lakom, to je nevhodné a potom príde na rad odlakovanie.

Ako odstrániť starý lak?

Z odlakovačov sú vhodnejšie tie čo neobsahujú acetón. Sú šetrnejšie.

Odličovací tampón, alebo ešte vhodnejšie buničinu navlhčíme odlakovačom. (Buničina nepúšťa chĺpky.) Priložíme a počkáme minútku kým lak povolí. Ľahšie sa nám potom zotrie starý lak. Na nedostupnejšie miesta môžme použiť vatovú tyčinku. Všetok lak dôkladne odstránime.

Umyjeme si ruky vlažnou vodou a mydlom. Vysušíme.

Nakrémujeme krémom na ruky. Vhodné sú rôzne výživné olejčeky, obsahujúce vitamíny.

Ak máme, použijeme olejček na kožičku. Nanesieme na kožičku v okolí nechtového lôžka a jemne vmasírujeme. Teraz sa nám bude ľahšie upravovať a zatláčať. Na zatláčanie môžeme použiť pomarančové drievko, alebo na to určený kovový nástrojček z manikúry. Všade v odborných článkoch sa dočítame o zákaze strihania nechtovej kožky. Ja sa niekedy bez toho neviem zaobísť a poruším občas túto odbornú  radu.

Teraz máte nechty pripravené na ďalší lak. Môžete im dať pauzu, nech sa olejček dostane všade, kam treba. Pred novým lakovaním však je dobré, aby nechty neboli ešte mastné. A celý kolotoč môže začať odznova… :-)

Na rovinu vám poviem –  sú chvíle, kedy odlakovávam len veľmi nerada. Niektoré vzory na sa mi totiž zapáčia a potom mi je ľúto ich zhodiť. Možno to poznáte aj vy.

Add Comment