Namaľujte si pekné nechty

Nechty zaberajú na tele pomerne malé miesto. Napriek tomu sa môžu stať výrazným prvkom, ktorým žena dotvorí svoj imidž. Pretože asi všetky chceme dobre vyzerať, snažíme sa okrem iných drobností mať upravené aj nechty. Záleží potom už na osobnej preferencii, či ich chceme mať celkom prirodzené, alebo si ich ozdobíme.

Lakovanie nechtov

Ja sa na týchto stránkach budem zaoberať najmä lakovaním. Mám na to dva dôvody. Hlavne ma to veľmi baví, páči sa mi vymýšľať zakaždým nové nápady. Druhý dôvod je ten, že sa chcem s vami podeliť o nápady, ktoré si samé doma môžete hneď skúsiť.

Je efektné ísť do štúdia dať si spraviť geláky. Ale nie každá žena na to má. Niektoré z nás zas nechcú jeden nechtový dizajn zviazať so sebou na dlhé týždne. Mne sa páči, ak si môžem nalakovať nechty podľa príležitosti, kam idem. Alebo aj nenalakovať.

Koľko času venovať nechtom?

Mnohé z nás sme vyťažené a na lakovanie vám asi často zostane tak málo času, ako mne. Potom sa musíme uspokojiť s tým, že ich “oblížeme” jednofarebným lakom a rýchlo ideme do práce. Tak sa asi nedá nič skaziť. Nakoniec, nie je potrebné každý deň mať na sebe iné mindielko.

Naši partneri si často myslia, že lakovanie je rozmar, zabíjanie času. Často si ani len nevšimnú, že máte na rukách niečo, s čím ste sa trápili možno aj hodinu. Je to tak, muži majú tak trocha tunelové videnie. Všímajú si na nás väčšinou dve až tri veci. Ruky to veru bývajú málokedy. Ale keď to tak je, nevadí. My si ich lakujeme nielen preto, že sa im chceme páčiť, ale aj preto, že chceme byť spokojné sami so sebou. Sledujeme trendy a chceme ísť trocha s dobou.

Možno poznáte ten pocit, keď dokončujete posledný náter. Zažívate príjemnú pohodu, darí sa vám. V manažérskej hantýrke by niekto povedal, že zažívate flow (pocit, kedy práca ide skvelo od ruky). Čas síce letí, ale vy ste rada. Práve to môže byť dôvod, prečo sa oplatí investovať čas do lakovania. Pocit relaxácie, sebarealizácie. Je to veľmi príjemné – akokoľvek márnivo vyznieva fakt, že vaše dielko sa za pár dní navždy ponorí do odlakovača. Ale v dnešnej dobe je príjemné zažiť pocit pohody.

Ako som sa dostala k maľovaniu nechtov?

Na záver začiatku si možno kladiete otázku, kto vlastne som. Či som nejaká dizajnérka, ktorá si tak robí reklamu, alebo niečo predávam? Nič z toho. Pracujem v celkom inej oblasti. Už od detstva mám vzťah ku kresleniu, maľovaniu. Nechty sú vlastne také celkom maličké výtvarné dielko. Možno preto ma baví lakovať si ich. Robím to len sama pre seba, neponúkam vám žiadnu službu. No a keďže dnes je doba internetu, rozhodla som sa, že si aj ja skúsim založiť blog.

Budem sem dávať rôzne fotky, možno návody, ako sa dá dosiahnuť nejaký zaujímavý výsledok. A vôbec – neviem, či sa vám tento môj pokus bude páčiť. Bola by som rada, keby áno.

Add Comment