Je vhodné, ak si deti maľujú nechty?

Myslím si že maľovanie nechtov už nie je záležitosť len mladých slečien a nás dospelých. Aj menšie dievčatká sa chcú parádiť a vyskúšať si aké je to.

Všetky si pamätáte, ako ste v detstve chceli skúšať mamičkine šminky, hrebene, sponky alebo topánky. Ako ste chceli vyzerať dospelé. Občas vám mama natrela lakom malíček.

Píšem preto v druhej osobe, lebo ja som také šťastie nemala. Ale celkom si pamätám, že som ako malá o tom snívala a tiež som si chcela “také” vyskúšať.

Prečo teda neurobiť deťom radosť . V rámci hry im môžete namaľovať nechtíky podľa ich želania, alebo to môžu skúsiť samé.

P1610206

Nedávno som mala možnosť takto sa pohrať s mojimi dvoma kamarátkami. Veľmi sa tešili. No a ja som sa z ich radosti tešila ešte viac. :-)

P1610203

Určite by som odporúčala takúto činnosť robiť pri otvorenom okne. Výpary z lakov a odlakovačov neprospievajú zdraviu nikomu, tobôž nie deťom.

P1610184

Na maličké detské nechtíky sa nedajú namaľovať žiadne zložité vzory – nezmestí sa. Oni sa vedia potešiť z farebných bodiek, čo najviac farieb, tým lepšie. Lesklých trblietok všakovakých druhov. Alebo napríklad z čerešničiek.

Časté maľovanie detských nechtíkov by ale mohol byť problém. Určite nie je dobrým nápadom, na jemné detské prsty často mazať lak, alebo používať odlakovač. Nie je to nič zdravé, ani vhodné. Necht má dýchať, nie byť zatretý. Toľko teória. Prax je inde. Ak deti vidia, že ich mamička si stále maľuje nechty, je v podstate nemožné brániť im v tom. Rodič je pre deti príkladom.

Skôr než teda začnete s deťmi túto hru, premyslite si niekoľko súvislostí.

Je vo vašej škole povolené, aby dievčatká mali ozdobené nechty? V niektorých školách to netrpia a asi je to dobrý nápad – deti potom nemôžu súťažiť.

  • Chcete upriamovať pozornosť vašich dievčatiek práve na krásu vlastného tela a iné “povrchné” pozlátko? Ručné práce sa dajú smerovať aj na iné oblasti, ako zdobenie.
  • Maľovaním u detí predsa len môžete zhoršiť kvalitu nechtov.
  • Ak už budete s deťmi preberať maľovanie, robte to zriedkavo, aby ste čo najmenej vystavili ich ruky odlakovačom.
  • Určite voľte čo najmenej agresívne prípravky.

Je isté, že lepšie by bolo, aby deti mali ruky prirodzené a čisté. Ak už ale veľmi chcú skúsiť lakovanie, potom je asi lepšie, ak to s nimi spravíte vy. Odborne. Bude to lepšie, ako keby to mali robiť niekde tajne poza váš chrbát a s použitím najlacnejšej dostupnej kozmetiky.

Add Comment