Ako používať gél lak

Ak vás nebaví klasické lakovanie, lebo laky vydržia neporušené tri štyri dni a obávate sa rozhodnúť pre gélové nechty z dôvodu možného poškodenia, potom sa možno rozhodnete pre gél lak. Ľahko sa s nimi pracuje, majú neprekonateľný lesk a chránia vaše prirodzené nechty. Pri správnom dodržaní postupu vám vydrží niekoľko týždňov, až mesiac. Určite pomôže aj to, že si budete chrániť nechty napríklad pri domácich prácach gumovými rukavicami.

Gél laky je možné kupovať samostatne ako aj spodný a vrchný gél alebo si môžete zakúpiť sady kde nájdete všetko potrebné. Napríklad čistič nechtov, primer, lampu, základný a vrchný gél (dva v jednom) farebný gél lak, odstraňovač gélu, špongiové tampóny, pilníček… Záleží pre akú sadu sa rozhodnete a koľko chcete investovať.

Po bežnej manikúre, pri ktorej si upravíte tvar nechtov a pozatláčaním kožičky, nechty prebrúste jemným pilníčkom.  Postačí ak iba jemne zdrsníte povrch nechtov.Odstráňte prach, ktorý vznikol prebrúsením. Na očistené nechty naneste malé množstvo priméru. Postačí na voľný okraj nechta. Potom na celú plochu nechtového lôžka natrite podkladový gél lak. Dbajte na to aby sa nedostal ku kožičke. Prípadne pomarančovým drievkom starostlivo odstráňte zatečené miesta. Nezabudnite ani na hrany nechtov. Nechajte vytvrdnúť v uv lampe dve minúty.

Po vytvrdnutí si natrite farebný gél lak. Pred použitím je dobre pretrepať obsah fľaštičky, aby sa zmiešali usadené pigmenty. Znova dávajte pozor aby ste sa štetčekom nedotkli nechtovej kožičky. Ak by sa vám to stalo, použite na odstránenie pomarančové drievko. Pretrite aj hrany nechtov. Môžete na zdobenie použiť kamienky alebo gitrový prach, či väčšie glitre. Výhoda je že na vzduchu nezasychá a máte dostatok času na zdobenie. Môžete sa rozhodnúť pre jednu alebo dve vstvy. Každú treba nechať vytvrdnúť v uv lampe dve minúty. Na záver naneste tenkú vrstvu finišu. Pozor na kožičku a nezabudnite na hrany nechtov. Nechajte vytvrdnúť v uv lampe.

gellak-kresba

Na záver použite výživný olejček a vmasírujte ho okolia nechtového lôžka.

Výhodou gél laku je jeho ľahké odstránenie. Začnite pilníčkom. Iba ľahko narušte lesklú vrstvuj emným brúsením.

Bez názvu-1

Namočte špongiové tampóny do odstraňovača gélu, priložte na nechty a vložte buď do vrecúšiek zo sady, alebo zabaľte do kúskov alobalu. Počkajte 10 minúť. Po desiatich minútach odstráňte tampóny a pomarančovým drievkom všetko zoškrabte v smere od nechtového lôžka k voľnému okraju.

Add Comment