Ako okamžite vysušiť nechty

Poznáte to: namaľujete si krásne vzory, tešíte sa ako sa vám to dnes podarilo. Ale… Treba ísť spať, treba ísť už na rande, treba ešte urobiť nejakú prácu… Hrozí zničenie čerstvo nalakovaných nechtov.

Vraj pomáha prúd studenej vody, hm… to ma už zradilo. Aj neurotické pohyby, ako by sme hrali na harmonike, tiež zlyhali. Ventilátor?

Možno vy to už poznáte dávno, ale ja som sa dala zlákať na zázračnú tekutinku čo vám vysuší mokrý lak až teraz nedávno. Priznám sa, že som tomu vôbec neverila.

P1800581

Takže vlastním tieto dva prípravky na vysušenie čerstvého laku.

Najprv som si kúpila ten so štetčekom. Príjemná pani predavačka ma uisťovala, že štetec nie je problém a vysúšač perfektne funguje. Ani som nevenovala pozornosť vete o štetčeku, tešila som sa ako to bude fungovať. Prvý test vyšiel asi takto: Dokončené čerstvo namaľované nechty som potrela štetčekom… a čo sa stalo? Celý necht s ešte čerstvým lakom som poryhovala a všetko bolo v „kýbli“. Štetinky boli tak tvrdé, že stačil jemný ťah po laku a ostali mi na ňom ryhy. Koniec radosti.

Druhý pokus : kúpila som vysúšač s kvapátkom. Prvý pokus sa udial na kašmírovom vzore. Úplná paráda.

Máte čerstvo nalakovaný prst. Vezmete prípravok s kvapátkom. Kvapnete. Tekutina sa vám rozleje po celom nechte. V tom momente sa vám okolitá kožička zaleje olejčekom. Prvé plus.  Nechty sa nádherné lesknú. Druhé plus, v prípade že potrebujete fotiť. A za ďalšie, keď ťuknete jemne, necítite to lepenie. To je najlepšia skúška, či je lak vyschnutý. Tretie a to najhlavnejšie plus.

P1800590

Neviem aké sú iné prípravky určené na vysušenie čerstvého laku so štetčekom. Možno iné majú mäkšie štetinky.

P1800593

Ja som určite za kvapátko. Mne sa osvedčilo. A som rada, že som prekonala nedôveru v tieto prípravky. Tak isto neviem aké sú iné prípravky s kvapátkom, ale časom určite vyskúšam aj iné.

Tieto čo mám sú dvojfázové :vysúšač a extra lesk a trojfázové:lesk, vysušenie a estetičnosť manikúry. Nepíšem ani o cenách, ani kde sa dajú kúpiť. Iba môj názor na štetček verzus kvapátko.

Toto sú zatiaľ skúsenosti s týmito dvomi.

 

P1800578

A toto je ten čo mi pomohol, aby som si nezničila čerstvo namaľované nechty, keď som musela ísť spať.

Zaujímali by ma vaše názory. Aké máte vy skúsenosti. Radi ich používate a aké odporúčate vy?

Add Comment