Základy lakovania nechtov

O tom ako lakovať nechty každá z nás vieme svoje. Skúsim však zhrnúť niekoľko tipov, ktoré sa vám pri lakovaní nechtov môžu hodiť. Nechtový dizajn je stále trend. Je pravda, že trend ide smerom ku gélovým nechtom. Predsa len – dlhšie vydržia a to je výhoda. Ale lakovanie nechtov je operatívne a každý deň si môžete namaľovať niečo iné.

Najskôr si pripravte všetko potrebné

Skôr, než začnete, pripravte si všetky potrebné náležitosti na lakovanie nechtov a nielen na to. Premyslite si, čo všetko sa môže stať a pripravte sa na to vopred. Najmä ak si lakujete nechty sama, v niektorých chvíľach len ťažko budete môcť odskočiť a hrabať sa medzi utierkami, alebo otvárať téglik s kamienkami. Pripravte si preto všetky laky, ozdoby, štetce, ale aj buničinu na utieranie. Dobré je mať poruke na pracovnom stolíku odlakovač aj riedidlo na lak.

Kde si lakovať nechty

Už som spomenula pracovný stolík. Ideálne je, ak si na lakovanie pripravíte vhodné miesto, kde nebudete rušená. Dobré je myslieť na niektoré drobnosti, ktoré môžu ovplyvniť výsledky:

 • Výborné osvetlenie. Najmä pri práci s farebnými lakmi potrebujete silné a kvalitné svetlo. Rôzne úsporné žiarivky sú celkom najhorším nápadom, aký môžete mať. Ideálne je lakovať nechty pri dennom svetle – predídete nepríjemným prekvapeniam. O tejto téme si povieme viac v samostatnom článku.
 • Pokoj. Potrebujete, aby vás pri práci nikto nerušil. Keď vám bude schnúť lak na nechtoch, vyzeráte ako nevyužitá. Rodinní príslušníci môžu nadobudnúť pocit, že môžete niečo podať, pridržať, alebo skočiť pre pivo. Zjednajte si pokojný čas na svoju prácu.
 • Bezprašné prostredie. Nie je dobré zapriahnuť manžela do vysávania v čase, keď idete lakovať. Drobné kúsky prachu a rôzne chĺpky by pristáli na vašich nechtoch a vznikli by tak neželané „trblietky“ a chyby vo vzore.

Je dobré doma si tieto veci vysvetliť.

Ak vám papagáje začnú rozhadzovať laky na nechty tak máte problém.

Odborná asistencia síce nezaškodí, ale papagáje sa na túto prácu hodia len zriedkakedy.

Príprava nechtov na lakovanie

Pred samotným lakovaním je dobré ošetriť ruky. Aspoň základná manikúra je na mieste. Ruky môžete ošetriť vhodným krémom, ale nechty potrebujete mať suché a nemastné.

Vo veľkej väčšine prípadov býva výhodné naniesť základný podkladový lak. Hlavne ak máte v pláne použiť farebné laky so silným pigmentom. Bývajú to červené, modré alebo zelené tmavšie laky. Až potom môžete začať lakovať, či zdobiť.

Lak v tenkej vrstve

Lak nanášajte v pomerne tenkej vrstve. Štetec neste nad nechtom celkom ľahko, netlačte. Tenká vrstva vám rýchlejšie zaschne a hlavne nevytvára rôzne problémy – čiastočne zaschnuté miesta, ktoré sa akoby pokrčia…

V akom poradí

V kozmetických salónoch ste si asi všimli, že vždy lakujú pekne v poradí. Začína sa vždy od ľava (ak ste praváčka). Dôvod je jednoduchý. Prvý necht, ktorý namaľujete je hotový a ruku posuniete. Pri maľovaní druhého vám prvý nebude zavadzať. Preto sa takéto poradie osvedčí aj v domácich podmienkach. Maľujte v poradí

 1. palec
 2. ukazovák
 3. prostredník
 4. prstenník
 5. malíček

Na pravej ruke však v domácich podmienkach zvoľte opačné poradie.

8 komentárov

 1. tini 17. novembra 2012
 2. lubica 17. novembra 2012
 3. Simona 16. novembra 2013
 4. lubica 18. novembra 2013
 5. Sofia Szántová 29. novembra 2013
 6. lubica 29. novembra 2013
 7. thiết kế catalogue tphcm 29. septembra 2018

Add Comment