Nechajte nechty dýchať

Skúste si predstaviť, čo by sa stalo, keby ste si, napríklad, ruku obliekli do tesnej rukavice a nechali ju tak týždeň. Asi to tušíte. Koža potrebuje "dýchať". U nechtov to nie je až tak naliehavé, ale aj tu platí zásada – nechajte nechty nadýchnuť. Odporúča sa, aby ste asˇpoň raz do týždňa nechty odlakovali a nechali nenamaľované, prirodzené.

Pri tejto príležitosti je dobré myslieť aj na to, že nechtom môžete dopriať rôzne ošetrenie, napríklad ich natrite olejom. Je veľa rôznych odporúčaní, aký olej to má byť. Niekto odporúča olivový, niekto kokosový či ricínový. Môže postačiť aj obyčajné telové mlieko. Vmasírujte trocha "mastnoty" do nechtov a nechajte ich aspoň jeden deň v týždni bez náteru.

Oidlakovač je silné rozpúšťadlo, preto je dobré aspoň dodatočne poskytnúť nechtom masáž s tukom. Zároveň s nechtami budete, samozrejme, ošetrovať aj ruky. Preto by som odporúčala, aby ste sa sústredili najmä na rehydratáciu. Môžete siahnuť po drahej kozmetike. No pokiaľ vám ide len o kvalitnú hydratáciu, kúpte si Excipial U Hydrolotio v lekárni. Za viac, než triezvu cenu získate dermatologicky overený a účinný prostriedok, ktorý vám dôkladne zavodní ruky. Neskôr môžete použiť aj niektorý výživný krém.

Myslite teda na to, že nielen nechty potrebujú dýchať, ale aj koža na rukách okolo nich by mala vyzerať aspoň trocha k svetu. Práve to dosiahnete celkovou starostlivosťou.

Add Comment