Hranatý tvar nechtov.

Tak ako všetko okolo nás, aj tvar nechtov podlieha rôznym módnym trendom. V súčasnej dobe je moderný takzvaný hranatý tvar.

Všade kam nahliadnem, do rôznych blogov, článkov sa objavujú dosť často tieto hranaté tvary. Ja som sa tomu dosť dlho bránila. Držala som sa svojich guľatých alebo oválnych nechtov. Hranatý tvar mi pripadal trochu neprirodzený a neprakrický.

Až raz som to vyskúšala. Keď som mala dlšie nechty, čiže bolo z čoho tvarovať. Vzala som do ruky sklenený pilník. Je k nechtom šetrnejší ako kovový. Žiadne nožničky ani klieštiky. Pilníkovala som dovtedy kým spodná a bočná strana nechtu vytvorila pravý uhol. Najvhodnejšie je pilníkovať iba jedným smerom. A nie šmydlikať ako s husľovým sláčikom. Mohli by ste si stým narušiť štruktúru nechtu a nepekne si ich naštiepiť. Nakoniec je potrebné ľahučko zaobliť strany nechtu. Takto upravené nechty sú pevnejšie a menej náchylné na zlomenie.Vždy keď si upravujete vaše nechtíky, nezabudnite ukončiť dôležitým úkonom a to natrite si výživným olejčekom nechtovú kožičku.

Ak aj vy premýšľate aký tvar nechtov zvoliť je dobré sa riadiť aj podľa vášho prirodzeného tvaru nechtového lôžka a nechtovej kožičky. Tie nám mnoho napovedajú. Do úvahy berte aj to, či sedíte väčšinu dňa za počítačom, športujete, vykonávate manuálnu prácu alebo sa radi vŕtate v záhradke.

Na záver by som pripomenula že hranatý tvar nechta je úplne ideálny na francúzsku manikúru.

Add Comment