Ako ulahodiť vašim nechtom za pár minút

P1560975

Chcem iba pár riadkami pripomenúť aby sme nezabúdali na svoje nechty. Nestačí mať ich pekne nalakované. Vždy ako odlakujeme starý lak, venujme im niekoľko minútovú kúru.

Akonáhle odstránite starý lak z vašich nechtov, zájdite do kúpeľne a jemne si malou kefkou vyčistite vo vlažnej vode nechty zo spodku aj zvrchu. Pomasírujte ňou opatrne aj okolie nechtového lôžka a kožičku. Prekrvením podporíme  tvorbu nových nechtových buniek a za tento krátky čas vám zmäkne nechtová kožička. Ruky dobre vysušte a hneď nakrémujte vašim obľúbeným krémom na ruky.

Na nechty a nechtovú kožičku si naneste výživný olejček. Vmasírujte. Pomarančovým drievkom zatlačíme opatrne kožičku – tou zrezanou stranou. Druhou stranou drievka odstráňte z okolia nechtovej kožičky, tú tenučkú vrstvičku ktorá nám pokrýva nechtový mesiačik. Ak máte po zatlačení nechtovej kožičky pocit, že jej je priveľa, použite klieštiky určené na strihanie nechtovej kožičky. Nezabudnite, že nechtová kožička je dôležitá pre ochranu nechtu a tak ju nikdy neodstraňujte celú. Aj tu platí : menej je niekedy viac. Poranenie nechtovej kožičky je bolestivé a môže viesť aj infekcii. Ešte raz si nakrémujte ruky a nechty výživným krémom a máte hotovo.

Keď budete týchto pár úkonov robiť čo najčastejšie, vaše nechty budú krásne a zdravé. :-)

 

Add Comment