Flormar 423

Mám potrebu vynachváliť tento lak. Uchvátila ma jeho nádherná jemná pastelová farba. Priznám sa, že keď som si ho kupovala, bolo to preto lebo mi chýbal takýto belasý odtieň. Vravela som si, veď sa zíde. No keď som ho natrela na nechty, ukázal mi svoje naozajstné čaro, aké cez fľaštičku nebolo až tak vidno.

P1350760

P1350727

S lakom sa veľmi dobre pracuje. Fľaštička má veľmi pekný design a vrchnáčik je skvele tvarovaný. Lak otvoríte pohodlne, bez šmýkania uzáveru v prstoch. Je tvarovaný šikovne, sploštený koniec vám sadne do prstov a bez problémov lak otvoríte.

Obsah fľaštičky je 11 ml, taký zlatý stred – ani veľa ani málo. Cena okolo 3 e +/- nepamätám koľko stál, lebo práve prebiehala akcia 1+1 zdarma (vôbec som o nej netušila a prišla veľmi vhod)

P1350737

Štetec je takto tvarovaný, čiže klasika. Robí sa s ním dobre. Aj keď, mám v obľube ploché štetce, tie mi vyhovujú najviac, tento štetec mi nerobí žiadne problémy. Lak krémovej konzistencie sa nanáša veľmi dobre. Tak isto dobre kryje, druhá vrstva je už dokonalá aj schne celkom rýchlo. Žiadne dlhé čakanie.

P1350748

Výdrž laku: S nadlakom aj bez nadlaku, prvé odlupnutie laku som zbadala po štyroch dňoch. Pri domácich prácach používam gumené rukavice.

P1350730

Ak pri kúpe chcete zistiť jeho zloženie, narazíte na problém. Je vytlačené na vrstvennej nálepke. Museli by ste odlepiť vrstvu jemnulinkej nálepky. V obchode takú činnosť prevádzať nemôžete. Mne sa to podarilo doma, s takmer chirurgickým náčiním. Aj tak sa mi nálepka roztrhla. Písmenká sú tak drobné, že okuliare a lupa sú potrebné.

P1380193

Ak všetkým týmto prejdete, dočítate sa čo lak obsahuje. Nenašla som žiadnu látku zo známej Toxickej trojky ani žiadnu inú potvoru, ale ak som niečo nezbadala, pokojne ma opravte v komentári.

P1380197

 

2 komentáre

  1. Hana K. 7. septembra 2014
  2. Ľubica Balentová 8. septembra 2014

Add Comment