Problémy s nechtami

Aj keď na tomto webe sa venujeme lakovaniu nechtov a iným formám ich zdobenia, tieto maličké plôšky na rukách a nohách môžu človeku priniesť aj veľa ťažkostí, starostí a problémov. Pozrime sa preto detailne aj na problémy s nechtami, ktoré prináša život. V tejto sekcii si podrobnejšie budeme preberať rôzne ťažkosti.

Dĺžka nechtov a práca

Problémom môžu byť dlhé aj krátke. Ak niekto hrá na gitaru, potrebuje ich mať dlhšie na pravej ruke a krátke na ľavej. Pri mnohých prácach sú dlhé nechty na prekážku. Hrozí ľahké zlomenie nechtu a to spravidla až do „živého“. No škoda hovoriť…

Lámavé

Lámanie sa nechtov môže byť dané dedične, potom s tým nespravíte asi nič. Môžete skúsiť spevňujúci lak. pokiaľ sa vám však nechty začali lámať alebo štiepiť neskôr, vždy myslite na to, že môže ísť o signál, že nie je niečo v poriadku. Takže pozor – môže ísť o prejav choroby. Radšej sa poraďte aj s lekárom. Určite treba myslieť na to, že možno ste v strese, alebo vaše stravovanie je tak zlé, že sa to prejavuje aj na nechtoch.

Zarastajúce

Ďalšia radovánka sa týka najmä nechtov na nohách. Zarastajúce nechty dokážu poriadne potrápiť.

Obhrýzanie nechtov

Tu budeme skôr hovoriť o zlozvyku. Keďže ide o zvyk, dá sa odtrénovať, pretože tak ako sa dá navyknúť obhrýzať si nechty, dá sa navyknúť aj na to – neobhrýzať si ich. Vždy však bude vhodné začať pátraním, prečo si ich obhrýzate. Ak je to z nervozity tak treba hľadať príčiny nervozity, strachu, stresu. Čert vezmi nechty ale žiť v tlaku nie je dobré.

Zažltnuté

Sfarbenie nechtov je tiež nepríjemná záležitosť. Najčastejšie signalizuje tuhého fajčiara. No nechty môžu žltnúť aj v prípade, že pracujete s niektorými chemikáliami. Po prerušení vyvolávajúcej príčiny zvyčajne po pár mesiacoch zas nadobudnú prirodzenú farbu.

Pleseň na nechtoch

Plesne sa môžu objaviť na rôznych miestach tela a vždy je rozumné bezodkladne kontaktovať lekára.

Postupne si o týchto a podobných problémoch s nechtami napíšeme viac. Ak vás niečo zaujíma, píšte do diskusie otázky a ak budem vedieť, pokúsim sa poradiť buď odpoveďou, alebo niekedy aj článkom.

Add Comment