Zdobenie nechtov na Valentína 4

Na Valentínske zdobenie nechtov nemusíte voliť len medzi červenými lakmi a ozdobami. Prečo nevyskúšať kombináciu ružového a bieleho laku?

Jeden taký ružový lak určite nájdete vo svojej zbierke lakov. Ešte pred jeho použitím si však dajte na nechty ako základ priesvitný podkladový lak. Potom natrite ružový. Ak vlastníte kvalitný lak na nechty postačí vám aj jedna vrstva. Ja som musela natierať dva aj tri krát aby sa mi vrstvy pekne prekryli a nebolo vidno šmuhy. Ak máte už trochu zaschnutý ružový láčik a vaše nechty vyzerajú ako cukríčky, pripravte si biely lak a tenký štetec, alebo biely zdobiaci lak na nechty. Naznačte si oblúčiky tak ako by ste to robili na francúzsku manikúru.

Vyplňte si bielym lakom vyznačné oblúčiky. Na tento účel by vám poslúžili aj šablonky na francúzsku manikúru. To by však bolo potrebné čakať na úplné uschnutie ružového laku. A kto má toľko času a trpezlivosti?

Teraz môžete pokračovať v maľovaní srdiečok. Pomocou bodkovača alebo štetčeka. Ja sa prihováram za bodkovač. Alebo inak zdobiaca guľôčka. Ak máte rôzne veľkosti, ešte lepšie…

Keď ste spokojné s počtom srdiečok, natrite si ešte celé nechty vrchným lakom. Krásne sa budú lesknúť.

 Tieto laky som použila na tento trošku zložitejší vzor na nechty. Chýbajú tam podkladový a vrchný lak.

 

2 komentáre

  1. Katka 8. augusta 2014
  2. Ľubica Balentová 8. augusta 2014

Add Comment