Ríbezľový vzor na nechty

V detstve som dostala rozprávkovú knihu, v ktorej bolo plno krásnych rozprávok. Jedna  patrila medzi moje obľúbené rozprávky a to O RÍBEZLIČKE. Bolo to o princeznej, ktorá sa živila iba ríbezľami… Škoda, že si nemôžem spomenúť na názov tej knihy, ani kto ju napísal. Túto rozprávku som dokázala čítať dookola a stále ma bavila.

Ako čerešničky, tak aj ríbezle som zatúžila namaľovať si na nechty. Toto ovocie lahodí oku a jazyku, možno a bude páčiť aj na nechtoch…

P1630977

P1640086

Postup je veľmi jednoduchý, až na ten list a stopky.

Ako základ  je priesvitný lak na nechty.

Potom nasleduje biely lak na nechty. Ja som dala dve vrstvy. Ani nie je potrebné, aby dokonale zaschol.

Na rad prišiel červený lak od Essence. Je tak nádherne žiarivo červený, že som ho musela na tento ovocný vzor na nechty použiť. A nesklamal ma. Pomocou bodkovača nabodkovanie guľôčok nebol problém. Do niekoľkých červených bodiek som pridala malinkaté čierne bodky.

No a list bol trošku zdĺhavejší, ale dalo sa. Aj keď som si ho predstavovala krajšie, hm. Laky na nechty dosť rýchlo hustnú, práve vtedy, keď to veľmi nepotrebujeme. Vtedy je dobré použiť riedidlo na laky. Poslúži aj na vyčistenie štetca. List a stopky sa štetcom maľujú lepšie.

Na záver nastúpil vrchný lak s gélovým efektom. Aby sa nechty pekne leskli a vzor bol viac chránený.

P1640091

Posúďte sami, či sa mi to podarilo.

P1640115

Pomocou týchto lakov na nechty, som namaľovala tento prázdninový vzor.

Už ste videli niekomu na nechtoch namaľované ríbezle? Hľadala som fotky s týmto motívom, ale nič som nenašla. A vy?

Add Comment