Nechty na vinobranie a k burčiaku

Na jeseň je čas občas sa objaviť pri poháriku. Či už zavítate na niektoré vinobranie, alebo len do viechy, môžete sa vyzdobiť na túto príležitosť. Nedávno mi napadlo nakresliť si motív hrozna na biely podklad. Takto ozdobím vždy len jeden necht, ostatné nechty môžu zostať čisto biele, elegantné. Poďme na to.

Na úvod natrite biely lak vo dvoch vrstvách. Keďže ide o maľovanie jednoduchého vzoru na nechty, nedala som ani podkladový lak. Dám si za pohárik a zajtra budú iné nechty.

Kým mi biely lak na nechty uschne, pripravím si nástroje.

Použijem zdobiacu guľôčku. To je taká predražená ihlica zaliata v kúsku plastu.

Bodky vyrobím hrubšou časťou. Keď je biely lak suchý…

…na zrkadielku si kvapnem lak. Zdobiacou guľôčkou na nechty naberiem kvapku laku.

Ak nemáte jastrabie oči, je výhodné použiť lupu na stojane.

Tento postup si radšej vyskúšajte na zrkadielku, až potom na nechte. Jemne namočte bodkovač do laku a v rovnakom uhle ho jemne priložte na necht tam, kde má byť bodka. Kolmo zdvihnite, odtiahnite od nechtu. Ďalšiu bodku robte so znova nabratou farbou.

Je to jemná práca. Ak si to nacvičíte, budú bodky veľmi pekné a ostré. Je na úvahu, či chcete hrozno nakresliť dokonale ostro. Ja radšej robím jemné chyby a nepresnosti, vyzerá to osobnejšie :-) ale keby som mala viacročnú prax nechtovej dizajnérky, asi by som inak hovorila…

Nakoniec máte nakreslený strapec hrozna. Je dobré ak si to nacvičíte na umelých tipoch, aby ste videli, ako to bude vyzerať, ktorý lak sa vám najviac hodí.

Add Comment