Vodné mramorovanie – zlatohnedá manikúra

Zdravím všetkých, ktorý ste sem práve nakukli.

Mám pre vás ďaľšiu farebnú variantu na techniku zvanú vodné mramorovanie, alebo aj water marble. Nepoužívate pri nej žiadne štetce ani bodkovače. Chce to len nádobku s vodou a laky na nechty. A pevné nervy. To ja si stále hovorím, lebo viem čo je to, ak pokus nevyjde a musím robiť nanovo. :-)

P1640693

O tomto vzore:

Priesvitný lak ne nechty, ako prvá vrstva nesmie chýbať.

Ďalej som použila na všetky nechty béžový, alebo aj nude lak. Ten môžte nechať riadne vyschnúť, alebo aj nemusíte. Ponorenie prsta do vody mu neublíži.

Oblepte si okolie nechtov páskou. Uľahčí vám to potom čistenie prebytočných zvyškov laku na nechtovej kožičke. A nespotrebujete veľké množstvo odlakovača. Vaša pokožka  na prstoch sa tiež poteší.

Do nádobky s vodou postupne kvapkajte vami zvolené laky. Špáradlom vytvorte vzor. Ponorte páskou oblepený prst do hladinky, cez vytvorený vzor. Vyššia nádobka vám zabezpečí aby ste neťukli nechtom o dno nádobky a nezničili tak prácu.

Po vytiahnutí prsta z vody a odlepení pásky, zistíte, aký nádherný vzor máte na nechtoch. Ja sa vždy veľmi poteším ak sa dielko podarilo nadskakovaním na stoličke a tlieskaním, čo veľmi ohrozuje ešte čerstvý lak. Takže opatrne!

Každý necht je originál, ak budete trošku meniť laky farebne, rozdiel bude ešte výraznejší.

Na hotové nechty nezabudnite naniesť vrchný lak – top coat.

P1640698

A teraz prehliadka môjho výtvoru.

P1640734

Ostré a oblé línie som si najprv nevedela predstaviť, ako by spolu ladili na fotografii. Ale výsledok sa mi celkom zapáčil.

P1640753

Ako sa vám páči tento vzor?

P1640761

P1640766

P1640767

P1640788

Tu sú laky z ktorých som dnešný vzor na nechty vytvorila. Zelený holografický china glaze 647 je na vzore nenápadný, no pod rôznymi uhlami som ho videla a samozrejme, najlepšie na slnku. Laky China glaze sú úplne perfektné na water marble. Mne sa s nimi veľmi dobre robí a darí.

Máte svoje obľúbené laky na vodné mramorovanie? :-)

Add Comment