Vodné mramorovanie pre Ivanku

Pred pár dňami som si našla v komentároch otázku od Ivanky, ako je to s tým vodným mramorovaním. Tak ma to zaujalo, lebo nie vždy sa nám zadarí, aj keď sme to už pár krát robili.

Po dopísaní prvej odpovede na komentár, som si vyložila na stôl potrebné veci na túto techniku, že si to znovu vyskúšam. Praktické cvičenie nikdy nezaškodí :-)

P1670244

Potrebujete na to:

 • Hlbšiu nádobku s čistou vodou izbovej teploty. Nie ľadovú, nie teplú.
 • Redšie laky, ktoré budete kvapkať do vody. Kvapka by mala ochotne, ľahko opustiť štetček. Keď musíte štetček otriasať a všelijako klepkať rukou aby kvapka ráčila kvapnúť, vymente lak. Laky si pripravte v poradí akom plánujete používať a majte ich už postavené s vrchnáčikom odšróbovaným :-)
 • Priesvitný lak, na spodok ako ochranu a vrch pre krásny lesk, farebný lak, ktorý bude tvoriť podklad pre vodné mramorovanie.
 • Papierové servítky, vatové tyčinky na čistenie a údržbu, prípadnú záchranu vášho pracoviska. (prevrhnutá nádobka, naposlušný lak)
 • Špáradlo, ihla na tvorenie vzoru.
 • Odlakovač bez acetónu, aby ste si šetrili pokožku.
 • Lepiaca páska na ochranu okolia nechtov, alebo mastný krém. Pásku si vopred nastrihajte a nalepte na okraj stola aby bola po ruke.
 • Nožničky alebo pinzeta na odstránenie pásky z už ozdobeného prsta

Snáď som na nič nezabudla.

P1670268

Ako som dnes postupovala a môžete aj vy:

 1. Dajte si na nechty vrstvu priesvitného laku, pre vyrovnanie povrchu, alebo pre výživu nechtov, alebo len tak, na ochranu proti zafarbeniu.
 2. Natrite si nechty farebným lakom, aby vynikol vzor vytvorený technikou water marble. Dnes som zvolila čierny lak, aby som mala istotu, že zelené laky budú dobre vidno.
 3. Pripravené nastrihané pásky nalepte okolo nechtov na kožičku, aby bolo čistenia s odlakovačom čo najmenej. Ja robím vždy po jednom nechte. Nikam sa neponáhľam a mám čas. Pásky na všetkých nechtoch zavadzajú. Dobre sa robí aj s mastným krémom. Potriete si ním okolie  nechtov a potom sa len zotrie papierovou servítkou a dočistí vatovou tyčinkou, alebo plochým štetcom.
 4. Vezmite prvý lak a kvapnite do vody prvú kvapku. Rozprestie sa a môže vziať druhý a kvapkať. Môžete jemne pohýbať nádobkou, aby sa kvapky lepšie roztiahli po hladinke. Keď už vám počet kruhov stačí, špáradlom alebo ihlou prechádzajte po hladine, tým tvoríte vzor. Špáradlo netreba veľmi ponárať, stačí sa iba jemne dotknúť hladiny a prechádzať ním cez nakvapkané laky. Je dobré ho utierať do servítky, aby bolo pri každom ťahu čisté. Ak sa vám vzor v tejto chvíli nepáči a nie ste s ním spokojná, nepokračujte ďalej. Radšej odstráňte celý výtvor a začnite znova. Lepšie, ako odlakovávať nepodarok a znova opakovať prípravu s priesvitným a farebným lakom.
 5. Nasmerujte necht ktorý práve idete zdobiť nad najkrajšie vydarené miesto na vzore a opatrene ponorte prst do vody. Vyššia nádobka je dobrá preto, že vám teraz nehrozí ťuknutie nechtom o dno a následné zničenie vzoru :-) Počkajte pár sekúnd a špáradlom odstráňte zvyšný lak z hladinky, aby ste si ním nezničili vzor na nechte. Vytiahnite prst z vody. Podarilo sa. Ešte treba odstrániť pásku pinzetou a nožničkami, alebo poutierať krém so zvyškami lakov z vody. Plochým štetcom a odlakovačom si vyčistite kožičku, ak treba a prelakujte priesvitným lakom.

P1670269

Ako som už spomenula je dobré použiť na vodné mramorovanie redšie laky. Mne sa osvedčili laky China glaze, S tými to išlo jedna radosť. No a dnes som spravila manikúru z lakov Flormar a to matných. Výsledok bol naozaj matný, bolo to zaujímavé, ale ja som sa rozhodla nechty prelakovať.

P1670305

Dnes som použila tieto laky:

 • Spevňovač na nechty Bell
 • Orly 404 84 Liquid Vinyl
 • Flormar Matte M06
 • Flormar Matte M04 Perfect mint
 • Flormar Matte M14
 • Essence top coat

P1670320

Ak vám článok pomohol aspoň trochu, teším sa. A možno som potešila Ivanku, z čoho by som mala veľkú radosť. :-)

2 komentáre

 1. Fife Fantasi Nails 1. marca 2015
 2. Ľubica Balentová 2. marca 2015

Add Comment