Tmavomodré s kvietkami

Dnes som si zaumienila, že si namaľujem na nechty vzor s použitím len modrých lakov. Postavila som si všetky moje modrásky a belásky na stôl. Bolo ich šesť a hneď prezradím, že som skončila iba pri dvoch. Chcela som maľovať ornamenty, namaľovala som kvetinky… Nuž, niekedy to dopadne trochu ináč ako sme si naplánovali :-) Aj vám sa to niekedy tak stáva?

Modré s kvietkami

Na nechty som ako prvý natrela priesvitný lak. Lebo ako vieme tieto tmavé laky sú „potvorky“ a radi nám zanechávajú po odlakovaní nepekné škvrny. Tmavomodrý lak mi stačilo dať iba jednu vrstvu. Je veľmi tmavý, takmer čierny. Úplne ideálny na namaľovanie nočnej oblohy. Aj to musím skúsiť. Ale vráťme sa ku kvietkom.

P1550326

Trochu svetlejším lakom som naďobkala bodkovačom menšie kvietky a tenkým štetcom namaľovala väčšie kvietky. Tie vrstvy, ktoré je vidno na obrázku sa po nanesení priesvitného laku krásne vyrovnajú.

P1550374

Tenkým štetčekom som si zmiešala trochu modrého a bieleho laku…

P1550368

… a naberala som si podľa potreby odtieň.

P1550347

No a takto som dokončila kvietky. Ako som už spomenula, po pretretí vrchným lakom kvietky vyzerali úplne ináč. Malé nepresnosti sa akoby stratia,  povrch nechtov sa pekne vyhladí. Takže takto dopadli moje naplánované ornamenty. :-)

 

 

P1550362

Tieto laky som dnes použila. Rimmel je tmavo modrý, no na tejto fotke som to nevedela zachytiť.

 

Add Comment