Sivá manikúra s pečiatkou

Ak máte v obľube sivú farbu a nepovažujete ju  za smutnú, urobte si takúto manikúru.

P1050983

Potrebujete priesvitný lak, biely a sivý. Kúsok špongie, ktorá vám poslúži na vytvorenie ombré. a pečiatkovaciu sadu. Ako prvý si natrite na nechty priesvitný ochranný lak. Ak máte na výber aj výživný, použite ten. Potom si natrite celé nechty bielym lakom.

Drobná rada: Kým vám bude schnúť biely lak, môžete si zatiaľ natrieť okolie nechtov krémom. Ja to robím tak, že si na vatovú tyčinku nanesiem trochu mastnejšieho krému a porozotieram ho do kožičky okolo nechtov. Ak sa vám stane, že budete musieť čistiť prebytočný lak, pôjde vám z kožičky ľahšie dolu a nebudete musieť použiť toľko odlakovača.

Potom vezmite kúsok jemnej špongie a urobte si ombré so šedým a bielym lakom. Na špongiu natrite pásik bieleho a pásik sivého laku. Jemne obtláčajte na nechty, aby sa vám farby postupne prelínali do seba. Nechajte uschnúť a potom pretrite nechty priesvitným lakom. Povrch nechtov bude hladký a bude sa vám dobre pracovať s pečiatkou.

Znova nechajte zaschnúť. Vyberte si vzor a gumovou pečiatkou poobtláčajte na celé plochy nechtov. Podarilo sa vám?

P1060029

Krém na okolí nechtov by vám mal uľahčiť čistenie od prebytočného laku. Dokonca niekedy ani netreba použiť odlakovač. Čím menej s ním príde vaša pokožka do kontaktu tým lepšie.

Ak sa vám podarila pekná manikúra, teším sa s vami. :-)

Add Comment