Ružové s pečiatkou

Tento vzor som zaradila do zložitejších. Postup bol trochu zdĺhavejší kvôli tomu že som použila aj špongiovú techniku- ombré. Keď sa toho nebojíte, poďme na to…

P1610804

V prvom rade si pripomeňme, že nechty nestačí len maľovať lakmi, ale treba im dopriať aj starostlivosť aby boli zdravé. Keď si odlakujete starý lak, prezrite si nechtíky v akom sú stave. Doprajte im krátku masáž výživným olejčekom. Ak by ste zbadali že majú nábeh štiepiť sa, odlupovať doprajte im aj niekoľko dňovú kúru.

Keď sú nechty čisté a zdravé môžeme pokračovať v zdobení. Na ošetrené nechty nanesieme vrstvičku priesvitného laku.  Môže to byť výživný lak s vitamínmi. Budeme lakovať nechty špongiovou technikou a vtedy je dobre dať pod to lak tej farby, aká bude prevládať na vzore. Čiže ja som použila biely lak. Potom pomocou hubky s jemnou štruktúrou nanesieme tri farby. Budú sa pekne prelínať. Už v tomto stave sú nechty pekne ozdobené.

My si ešte pridáme vzor pomocou pečiatky. Platničku so vzorom je dobré pred použitím očistiť tampónikom namočenom v odlakovači. Tak isto aj gumovú pečiatku. Ja na pečiatky používam špeciálne laky na to určené. Ale je možné, že by to išlo aj niektorými obyčajnými lakmi, len som ešte neprišla na to s ktorými. Niečo som skúšala- zatiaľ neúspešne. Akrylové farby tiež vyskúšam.

P1610813

Takýto vzor som si vybrala.

P1610819

Pripomína to trochu pocukrovanú sladkosť. Mňam.

P1610839

K tomuto vzoru ma inšpiroval tento krásny ruženín, ktorý som dostala pri návšteve nádherného mestečka Banská Štiavnica. Aj výstava minerálov bola veľmi zaujímavá. Toľko tvarov a farieb pohromade zapôsobí na človeka.

P1610798

Tieto laky na nechty som použila pri dnešnom vzore. Ak sa do toho pustíte, želám vám veľa radosti z pekných nechtov :-)

Add Comment