Praskajúci lak na nechty

Praskajúci lak na nechty už nie je žiadna novinka, hoci ja som si ho kúpila len pred nedávnom. Prvé pokusy sa mi vôbec nevydarili, aj keď práca s ním je veľmi jednoduchá. Proste som nevedela. Kúpila som si dva laky. Čierny a zelený ktorý bol označený za preskajúci. Túto kombináciu som si zvolila ja sama. Lebo som "nevedela". Dva tmavé laky na sebe nie je najlepší nápad. Lepšie vyniknú svetlý a tmavý. Alebo tmavý a farebný. Také jednoduché, haha. Myslela, som si, že ako podklad na nechty musím použiť len tento konkrétny lak, ktorý tam predávali vo dvojici. Omyl. Ako podkladový si zvolíme ktorýkoľvek sa nám páči, ale vrchný musí byť špecialný praskajúci.

Napríklad ako podkladový lak na nechty dám priehľadný s trblietkami. Pracujem s umelým prstom – pomôcka síce dobrá, ale aby mu nebola zima, hm, tak som ho obliekla do rukavice. Aj keď pravý dôvod je aby bolo z neho vidieť len minimum. :-) Hnusí sa mi. (Týmto srdečne pozdravujem aj výrobcu.)

Podkladový lak necháme zaschnúť. Keby sme natierali hneď praskajúci , vznikne nám mazanica, ako mne prvý krát.

Praskajúci lak na nechty nanášame rýchlo. Rýchle ťahy štetčekom od stredu nechta a hneď jeden bok, druhý. Lak hneď začína praskať, preto tá rýchlosť. Nevracajte sa nikdy na to isté miesto lakom dvakrát. Natrieť a preč so štetcom!

Môžme pozorovať ako sa vytvárajú prasklinky, a každá iná, každý prst originál…

Hotovo. Necháme zaschnúť. Nuž, pri lakovaní nechtov často treba len čakať a čakať ak nemáme nejaké rýchloschnúce laky na nechty.

Hotové nechtíky pretrieme vrchným lakom. Špecialnym vrhným priehľadným, krorý by mal byť aj rýchlosnúcim. V tomto momente sa nám dielko rozžiari. A je to.

Ukážka využitia praskajúceho laku na nechty s bielym podkladom.

Po nalakovaní praskajúcim lakom a zaschnutí prelakujeme vrchným priehľadným lakom na nechty.

Pekne to vynikne. Biela so zelenou.

Toto je trochu odvážnejší podklad. Najprv natrite celý necht ružovým lakom na nechty. Teraz nemusíme až tak poctivo čakať na zasychanie. Ďalšie dva pásiky dajte takými farbami, aké sa vám páčia. Až teraz čakáme na zaschnutie.

Po zaschnutí rýchlo natrieme praskajúci lak na nechty.

Takto vyzerá po prelakovaní . Je to zaujímavé – akoby trochu pohasli tie živé farby.

A čo tak čierny? Ako podkladový lak na tmavý praskajúci? Hmm… Sám čierny je nádherný, hlavne na krátkych nechtoch. Ale pokus pokračuje…

Je to síce zaujímavé ale toto je práve tá kombinácia čo, podľa mňa, veľmi nevynikne.

Nie je to také nápadné, ale prečo nie? Tých variant môže byť véééľmi veľa. Len kde skladovať toľko lakov, a čo na to naša peňaženka?

Môže byť? :-)

Add Comment