Neónové laky – vodné mramorovanie

Veľa preveľa pokusov o kúpu neónových lakov som úspešne zvládla… Až teraz, na výlete v Trnave som už neodolala a neóny boli v ruksaku. Hneď niekoľko. Neónové farby sa mi veľmi páčia. Obklopujem sa zvýrazňovačmi, lepiacimi štítkami, nebránim sa v lete oblečeniu v neónových farbách, ale na nechty som zatiaľ málo kedy našla odvahu. Podľa mňa sa tieto odvážne farby hodia k mladším ročníkom a chce to aj vhodnú príležitosť. Napríklad prázdniny a dovolenka. Momentálne tieto divé farby letia. Všade, kam človek nahliadne, či nákupáky, či drogérie, e-schop, všade sú horúce ponuky v neónových žiarivých farbách.

K opálenej pokožke pristanú tieto laky úžasne. Keď sa to nepreženie, môže to vyzerať veľmi osviežujúco.

P1630500

Vyskúšala som si s týmito lakmi vodné mramorovanie -water marble. No je to veľkááá babračka, ktorá sa ale dá zvládnuť, ak máte pevné nervy a nevzdáte sa po niekoľkých neúspechoch.

Ako prvý krok si natrite na nechty ochranný priesvitný lak.

Ďaľšia vrstva bude biely lak. Ak máte dobrý krycí lak, stačí jedna vrstva. Ja som dala dve. Nechajte zaschnúť. Medzi tým ako vám zasychá lak, si oblepte lepiacimi páskami okolie nechtového lôžka. Budete mať menej práce s čistením. Niekedy v minulosti som použila mastný krém. Aj tento spôsob je účinný a funguje. Jeden, či druhý spôsob si zvolíte, aj tak nejaké to čistenie bude nasledovať.

Keď máte hotovo, nakvapkajte si postupne do vyššej nádobky izbovej teploty v ktorej máte vodu, laky. Nie každý lak na nechty je vhodný na túto techniku. Musia byť redšie. Výborne sa mi robilo s lakmi China glaze. Krásne sa na hladine rozpíjali. Dnes som mala šťastie, neónové laky „poslúchali“. Pomocou pomarančového drievka si vytvorte vzor. A ponorte necht do vody na vytvorený vzor. Už som písala o mramorovaní nechtov dávnejšie.

Nasleduje spomínané čistenie. Pomocou vatových tyčiniek a odlakovača šetrného k vašej pokožke odstráňte prebytočný lak.

Nakoniec prelakujte vrchným lakom.

Tradááá… Dúfam, že sa vám podarilo zdobenie nechtov a tešíte sa z toho ako ja.

P1630478

Krásne farby lakov na nechty. Patria k letu, k prázdninám a dovolenkám. Pekné a zdravé nechtíky želám :-)

Add Comment