Essence nude glam & negative space moons

Tento vzor som zaradila medzi zložitejšie, lebo sú v ňom použité papierové šablónky na francúzsku, špongia na vytvorenie fľakov a pečiatka.

Oblúčiky na vytvorenie takzvanej obrátenej francúzskej manikúry, alebo „halfmoon“ si zvyčajne kreslím tenkým štetcom. Ale tento raz som si povedala, že po dlhom čase vyskúšam šablónky, ktoré sa používajú na francúzsku manikúru. Na holý, čiže nahý :-) necht som nalepila nálepku a spodnú časť nechtu natrela bielym lakom. Nepoužila som pred tým žiadny priesvitný lak, aby som nemusela čakať na dokonalé zaschnutie, kedže použitie šablóniek si to vyžaduje… Na biely lak som postupne naniesla najsvetlejší nude odtieň Essence. Šablónka bola stále nalepená a tak som ďalšom kroku pomocou kúska špongie naniesla tmavší odtieň nude laku a nemusela som sa obávať, že oblúčiky pokazím. Nakoniec som naniesla najtmavší hnedý lak od Essence a šablónky opatrne odstránila. Samozrejme, čím dlhšie máte nalepené šablóny, tým dlhšie lak schne a o to horšie sa potom odliepajú. Čiže pracujte rýchlo. V mojom prípade, som mohla opravovať drobné kazy na oblúčikoch, plochým štetcom namočeným v odlakovači, lebo som nemala žiadny podklad.

P1670157

Po odlepení šablón a menších úpravách, som pretrela nechty priesvitným lakom a čakala na zaschnutie. Na nechtoch je vidno, že spodná vrstva je biela, ale zdalo sa mi to zaujímavé a nechala to tak. Mne sa nechty páčili už v tomto stave, ale v pláne som mala pečiatku. Nejaký jednoduchý ornament zlatým lakom.

P1670160

Po zaschnutí priesvitného laku, prišlo na rad pečiatkovanie zlatým lakom Gabriella Salvete 104 a znova prelakovanie, tento raz top coatom Essence.

Mimochodom, keď toto foto videl na monitore partner cez moje plece pri písaní článku, spýtal sa ma či sú to „paleo nechty“.  :-)

P1670196

Dnes som použila tieto laky na nechty:

  • Spevňovač na nechty Bell
  • Essence 05 café olé
  • Essence 120 cookie love
  • Essence 06 cookies & cream
  • Sally Hansen 300
  • Gabriella Salvete 104
  • Essence top coat

P1670200

Dnešná manikúra je hotová.

Add Comment