Cik cak vzor na nechty

Dnes som sa chystala na stretnutie s ľudmi ktorí majú radi patchwork. Napadlo ma niečo podobné namaľovať si na nechty.

Prvý pokus vyzeral takto. Trojuholníčky vybodkované zdobiacou guľôčkou. No vyzeralo to nepresne, babrácky a hlavne dlho by to trvalo.

Rozhodla som ísť jednoduchšou cestou. Farebný prúžok na každom nechte iným lakom na nechty. Šup, šup, šup. A do toho tenučká čiarka cik cak s tenkým štetcom. Tak to je už trochu problém . Chce to istú ruku. A riediť si pripravené kvapky lakov. Rýchlo tuhnú. Čistiť si štetec tak isto riedidlom na laky. Nie odlakovačom.:-)

Keď to máme hotové nasleduje dosť ťažká úloha. Vyplniť prázdne plochy na nechtoch  lakom ktorý zvýrazní vzor. Ja som zvolila tmavo fialový lak na nechty. Vo dvoch vrstvách je takmer čierny. Áno, treba dať dve vrstvy… Opatrne priložiť štetec na vrch nechta a ťahať smerom dolu, rovno. Bez pomocného lepiaceho prúžka treba mať dobré nervy a istú ruku.

Drobné mazance sa dajú odstrániť odlakovačom na nechty – buď odlakovacím perom, alebo tyčinkou na čistenie uší. Namočenou v odlakovači. Veľmi užitočná pomôcka.

A aby toho nebolo málo, skúsila som tenulinké linky striebornym lakom na nechty. Nech ten vzor ešte viac "zasvieti".

Myslím, že to ešte viac zvýraznilo tento vzor.

Hotovo. Prelakovať vrchným lakom na nechty.

Bolo to časovo náročnejšie. A trochu nervov k tomu.

Ale tá radosť,  keď si vaše nechty všimnú a páčia sa. Alebo vás kolegyňa v práci pochváli, čo sa stalo mne, to veľmi poteší. :-)

Add Comment