Čierny lak so zlatým zdobením

Dnes som pre vás pripravila vzor na nechty, ktorý som zaradila medzi elegantné vzory. Každá máme iný vkus a niekomu nemusí pripadať ako elegantný. Povedala by som že k takto ozdobeným nechtom už netreba pridávať na ruky veľa ozdôb. Snáď jeden prsteň. Lebo ako sa vraví: Všetkého veľa škodí. Aj oblečenie by som volila už len v jednej farbe a čo najmemej doplnkov. Pekné by bolo, aj keby bol pečiatkou ozdobený napríklad len jeden necht.

P1610857

Naplánovala som si že namaľujem štyri nechty čiernym lakom a jeden bude zlatým. Pod čierny lak treba natrieť aj vrstvu priesvitného laku, na to by sme nemali zabudnúť.

P1610866

Stačila mi jedna vrstva laku. Essence čierny veľmi dobre kryje. Zlatý Salvete som dala dva krát. Takto ozdobené nechty sa mi už veľmi páčili.

P1610916

Ale v pláne bola aj pečiatka, s týmto vzorom. Na čierny lak som zvolila zlatý pečiatkovací lak a naopak, na zlatý lak som dala pečiatkovací čierny.

P1610876

Keď sa rozhodnete pečiatkovať, buďte trpezlivé. Možno na prvý krát sa vám nepodarí naniesť na pečiatku vzor celý neporušený. V takom prípade neváhajte a zotrite pečiatkovaciu gumu odlakovačom a pokúste sa znovu o nabratie laku z pečiatkovacej platničky tak, aby bol vzorček celý a neporušený. Ja som bola zopár krát netrpezlivá a aj keď som videla že nemám vzor dokonalý aj tak som priložila gumu na necht a otlačila. Výsledok si viete domyslieť. Chyba bola viditeľná. A celý necht som musela robiť nanovo. Nestojí to za to.

P1610880

Pečiatkovanie ma veľmi baví. Hlavne keď sa darí. :-) Veľa záleží aj na tom, aký máte pečiatkovací lak. Nie s každým sa zadarí. A napríklad sa mi stala nepríjemná vec. Darovala som pečiatkovaciu sadu dvom dievčatkám a tešila sa ako sa oni budú tešiť. Po rozbalení a ukážke, ako sa stým pracuje nasledovalo sklamanie. Stierka bola totiž krivá a nezotierala platničku s lakom pekne hladko. Tak ak sa vám nebude dariť, chyba nemusí byť vo vašom postupe ale aj v nekvalitnom náradí.

P1610886

Hotové nechty prelakujte vrchným ochranným lakom.

P1610892

Ako sa vám páči tento vzor? Na akú príležitosť by ste si takto upravili nechty?

P1610898

P1610904

P1610908

S týmito lakmi sa mi pracovalo úplne skvele.

P1610911

Tak vám želám nech sa vám darí a veľa radosti z pekných a zdravých nechtov.

 

Add Comment