Čierno-zlatá manikúra – ako na to

Viem, tento vzor nie je nič objavného ani originálneho, ale niekde som videla niečo podobné a zachcelo sa mi také urobiť, hoci aj na krátke nechty. Pokojne si by ste si mohli dať takéto nechty spraviť aj z gélu. Myslím, že by to bola nádhera…

P1030685

 Avšak, dnes lakujme… Poďme na to:

P1030737

Potrebujete podkladový a vrchný lak, čierny, zlatý, zlatý trblietkový, nálepky. Nejaké vatové tyčinky, odličovacie tampóny, tenký štetec, kúsok špongie.

P1030476

Pred maľovaním nechtov si ich najprv ošetrite a upravte skleneným pilníčkom do želaného tvaru. Keď sú vaše nechty v poriadku, natrite si ich podkladovým lakom. Môžte použiť aj spevňovací alebo výživný lak.

P1030479

Podkladový lak je veľmi dôležitý. Chráni vaše nechty pred zafarbením, ktoré ostáva po odlakovaní tmavých lakov.

P1030498

Čiernym lakom si namaľujte celú plochu nechtov. Ja sa veľmi veľa krát dopúšťam veľkej chyby pri lakovaní (úmyselne) a to, že nedotiahnem boky nechtového lôžka. Moje nechty sú širšie a tak dúfam, že tým, že nenatriem celú plochu, opticky budú vyzerať krajšie. Nie je to správny postup. Treba si dať záležať na tom aby nechty boli natreté celé.

P1030519

Pri maľovaní oblúčikov si môžete pomôcť tenkým štetcom. Často si urobím tenkým štetcom dve orientačné bodky (značky). Jednu na jeden bok, druhú na druhý bok nechtového lôžka. Hlavne keď mám krátke nechty a tmavý lak ako podklad. Dlhšie nechty sa trochu jednoduchšie zdobia týmito francúzskymi oblúčikmi, voľný okraj nechta nám napovedá, kam umiestniť pomocné čiarky. Ak máte trpezlivosť nechať čierny lak na nechtoch dokonale uschnúť, môžete použiť aj šablónky na francúzsku manikúru.

P1030573

Teraz môžete vyplniť oblúčiky zlatým lakom.

P1030564

Znovu, na dlhých nechtoch to pôjde jedna radosť. ale na krátkych… keďže potrebujete čo najmenej zašpiniť okolie nechtov, môžete nedokonalosti radšej dotiahnuť tenkým štetcom, alebo bodkovačom najmenšej veľkosti. Čím menej používate odlakovač, tým lepšie pre vašu pokožku.

P1030582

Už aj takto upravené nechtíky sú fajn… ale my ešte pokračujeme…

P1030595

…na spodný okraj nechtov nanesieme pomocou malého kúska špongie glitrový zlatý lak alebo ak máte glitrový prach, či väčšie glitre.

P1030628

Nalepte nálepku, vodolepku s motívom kvietka, alebo ručne namaľujte kvietky. Pri nálepke si pomáhajte pinzetou alebo špáradlom, či pomarančovým drievkom. Kvietkov stačí minimálne množstvo, jeden alebo dva. Celé nechty pretrite vrchným priesvitným lakom. Budú hladké a lesklé ako sklo.

P1030694

Hotové nechtíky. Dúfam, že sa vám podarili a tešíte sa z nich tak ako ja :-)

Add Comment