Červená pečiatka na bielom podklade

Ak máte radi bielo červenú kombináciu, možno vás poteší tento dnešný vzor na nechty. Jeho základom je natrieť si nechty na bielo a potom si ich dozdobiť červeným pečiatkovacím lakom.

P1060713

Tu sú na obrázku všetky laky na nechty, ktoré som použila na tento jednoduchý vzor. Priesvitný na podklad a ochranu nechtov, červený pečiatkovací lak, biely Orly, glitrový Astor, textúrový Rimmel. Ak máte po ruke takéto alebo podobné laky, môžete sa pustiť do diela:

P1060535

Ako prvý si dajte na vaše nechtíky ochrannú vrstvu priesvitného laku. Ak máte výživný alebo nejaký špeciálny – super, ak nie, dajte obyčajný. Stačí jedna vrstvička, lebo ako vidíte, ďaľší lak bude biely a tie nezvyknú nepríjemne farbiť nechty aj po odlakovaní.

Takže, ako už vidíte, ďalší krok je biely lak. Z neho si spravte podklad pre červený vzor. V mojom prípade je použitý biely Orly, ktorý je určený na francúzsku manikúru. Má veľmi šikovný malý štetček, na francúzsku úplne stvorený. V tomto prípade mi to ale dalo dosť práce, natrieť ním celé plochy nechtov a ešte aj krytie nie je úplne ideálne. Takže až tretia vrstva ma uspokojila.  Moja chyba, je určený na iné účely.

P1060553

Keď už máte pripravený biely podklad, vezmite si trblietkový lak a urobte si ním ďalšiu vrstvičku. Nechajte zaschnúť tak aby ste mohli bez problémov pečiatkovať.

P1060568

A teraz prišiel rad na vzor červeným pečiatkovacím lakom. Vyberte si vzory ktoré sa vám páčia. Najlepšie je, keď si zvyknete vždy pred použitím pečiatky pretrieť platničku aj gumovú pečiatku bez acetónovým odlakovačom. Nuž a teraz veľa šťastia pri obtláčaní vzoru. Prečo šťastia? Lebo napríklad v mojom prípade, nikdy som si nie istá, či sa mi vzor podarí pekne obtlačiť. Ak sa vám podarí „nepodarok“, znamená to dať z nechta všetko dole a začať od znova. Uf. Pár krát sa mi to stalo. Drobné chybičky sa dajú opraviť tenkým štetcom. alebo sa nechajú nedotiahnuté miesta tak. Ale katastrofy musia dole…

P1060592

Takže, ak sa vám podarilo pekne poobtláčať vzory, pretrite si nechty s pečiatkami priesvitným lakom. Treba si nájsť vhodný lak, ktorý budete použivať na tieto účely, mám na mysli zafixovanie pečiatky, lebo niektoré laky vám krásne obtlačený vzor rozmažú. Ukážka na mojom palci. :-)

P1060643

Na každý nech si môžete dať iný vzor, tak ako som to urobila dnes.

P1060673

A ste spokojné so vzorom, môžete ešte pridať drobné ozdôbky. Kamienok alebo bodku strieborného laku.

P1060680

Hotovo.

P1060688

Som rada ak sa vaša manikúra podarila. Želám vám veľa pekných nápadov.

Add Comment