Belasé s motýlikmi a kvietkami

Nedávno som si spravila manikúru, trochu náročnejšiu na čas. Spojila som niekoľko techník zdobenia nechtov a pri každom kroku som mohla pokaziť celú prácu, čo by ma teda vôbec nepotešilo. Výsledok ma nakoniec potešil. Keď prižmúrim jedno oko… tak chyby nezbadám :-)

Opíšem vám ako som to celé robila.

P1600548

Najprv som natrela nechty ochranným podkladovým lakom. Po skúsenostiach s modrými lakmi, si dávam obzvlášť pozor. Radi farbia nechty po odlakovaní. Čiže v tomto prípade hlavne „ochranný“ lak som nechala zaschnúť.

Potom nasledovala jedna vrstva bieleho laku. Plánovala som použiť ombré techniku – tieňovanie pomocou špongie. Kombináciu bieleho a belasého laku. Mám skúsenosti, že keď som nanášala špongiou lak na priesvitný podklad, farba nevynikla a nebolo to ono. Preto ten biely lak. Ten som tak isto nechala zaschnúť. Táto činnosť, teda nečinnosť a čakanie kým môžem pokračovať ďalej sa dá využiť na čítanie zaujímavej knihy.

Keď biely lak uschol, odstrihla som si malý kúsok špongie. Na ten som natrela dva pásiky s modrým a bielym lakom. A pritláčala opatrne na biely podklad. Modrý lak som chcela mať pri hornom oblúčiku nechta. Biely dolu, pri voľnom okraji nechta. Snažila som sa čo najmenej zašpiniť okolie nechtov, to čistenie nie je veľmi zábavné. Ešte za čerstva som tenkým štetcom opravila horný oblúčik belasým lakom na každom nechte. Na dolnom okraji som poopravila bielym lakom drobné nedostatky. Na túto vrstvu som pridala priesvitný lak. Kvôli vyhladeniu. Ale aj tak som nemala úplne hladučký povrch, čo sa mi trochu nepáčilo. A znova čakanie na aspoň čiastočné zaschnutie.

V ďalšom kroku som si vzala bodkovač a tenký štetec na maľovanie detailov a pustila som sa do motýlikov. Na jednej ruke som ich robila aj štetcom aj bodkovačom, na druhej len štetcom. A tie sa mi pozdávali viacej. Vyzerajú síce skôr ako vážky a nie motýle ale aspoň sú rovnaké. Tie, kde som použila aj bodkovač, sú trochu zdeformované a niekde som aj zabudla na tykadlá… :-) Ale už som sa naučila, že sa veľmi nevypláca opravovať a strkať štetce do mokrého. Narobia sa škody a nakoniec treba aj tak celý necht urobiť odznovu. Motýliky som tiež musela nechať uschnúť.

Prišla na rad pečiatkovacia sada. Vybrala som si malinký kvetinkový motívik. A znova. Na ruke s celkom vydarenými motýliko-vážkami sa mi pečiatky podarili. Na druhej ruke katastrofa! Na prostredníku som vyrobila pečiatku nepodarok. Ale hodina pokročilá a spánok už dotieravo prichádzal… Nechala som to tak.

Hotové nechty bolo treba ešte prelakovať vrchným lakom. Pretože pečiatkovacie laky treba ešte zafixovať. A nechtom dodať lesk. A dielku ochranu. Poznáte to, ako schne rýchloschnúci vrchný lak? Keď už visíte desať cm nad postelou? A skúška ťukňutím nechtov o seba prezrádza že ešte NIE…?

P1600530

Tak tu sú tie vydarené motýliko-vážky aj vydarené kvietky. Keď prižmúrim jedno očko…

Pekný deň želám. :-)

Add Comment