Gélové nechty – glitrová špička

Gélové nechty modelované do špicatého tvaru.

Ak sú nechty veľmi predĺžené a veľmi špicaté, takýto tvar nechtov nazývame aj stiletto. Dajú sa vymodelovať pomocou šablóny a dôkladného brúsenia do požadovaného tvaru. Alebo použijeme špeciálne stiletto tipy a modelujeme na ne.

Tento tvar nechtov sa zdá byť dosť nepraktický. Ale ak sa naučíte používať hlavne brušká prstov, napríklad pri písaní, vyhýbať sa nárazom tým že ohnete prsty a budete stláčať tlačidlá kĺbom prsta, môžete si tým dosť uľahčiť život s vašimi gélovými nechtovými ozdobami. :-)

Glitrovú špičku zdobíme glitrovým práškom, ktorý si buď zmiešame v mištičke s menším množstvom číreho gélu. Alebo si priesvitným gélom vymodelujete presný tvar oblúčika a nech potom opatrne poobtláčate v nádobke s glitrovým práškom. Prebytočný prášok odstránime jemným poklepaním prsta o okraj nádobky. „Neposedné“ zrniečka odstránime štetcom. Po vytvrdnutí v uv lampe ešte raz pretrite tenkou vrstvou číreho gélu.

Dostať aj glitrové gély, ktorých je taký široký výber, že sa človek ani nevie rozhodnúť ktorý zvoliť.  Glitrové gély pred použitím vždy zamiešajte napríklad pomarančovým drievkom aby sa glitre rovnomerne rozložili.

03102013922

Dávate si robiť takéto nechtíky ? A aké máte s nimi skúsenosti? :-)

Add Comment