Sada na gélové nechty

Ak sa vám páčia gélové nechty a chceli by ste sa s takými popýšiť, máte niekoľko možností ako k nim prísť. Dnes už skoro na každom rohu narazíte na štúdiá kde vám podľa vášho želania všetko spravia. Alebo si zaobstaráte sadu a pustíte sa do diela sama. Samotná sada na gélové nechty ale ešte nezabezpečí aby vaše výtvory boli dokonalé. Potrebujete k tomu aj vedieť ako na to a čo je načo.

V bežnej lacnejšej sade zvyčajne nájdete najnutnejšie vybavenie. Navyše k tomu vždy pribalia aj zopár hlúpostí, ktoré by si nekúpil nik a dajú to za šalamúnsku cenu tak, aby sa javilo výhodnejšie kúpiť celú sadu a nie jednotlivé vecičky po jednej. Ak sa v tom vyznáte, asi výhodnejšie bude, ak si nekúpite sadu, ale celkom presne to, čo potrebujete. No tieto sady sú určené pre začiatočníkov. Pre nich je asi bezpečnejšie kúpiť si naraz všetko. Ktovie.

Čo teda zvyčajne nájdete v sade na gélové nechty?

 • UV lampu – pomocou nej gél vytvrdne. Lacnejšie UV lampy majú výkon 9 watt, čo je najnižší možný výkon. Lepšie až profesionálne UV lampy môžu mať aj 45watt. V skutočnosti sa líšia počtom žiariviek. Väčšia UV lampa ich má v sebe viacero… Drahšie lampy môžu ušetriť čas, prípadne majú v sebe zamontovanú časomieru.
 • nechtovú gilotínu – pomôcku ktorou sa skracujú tipy na požadovanú dĺžku a tvar do rovna alebo oblúčika.
 • tipy – ktorými sa predlžuje váš vlastný prirodzený necht. Lepia sa lepidlom. Musí presne sadnúť veľkosť, hlavne po okrajoch. Umelohmotný tip necht rozširuje. Až na to sa potom nanáša samotný gél.
 • gél jednofázový + farebný – z tohto materialu sa modeluje. To, aký gél na nechty nájdete vo vašej sade na nechty je dôležité. V lacných sadách nájdete málo gélov, len základné, najčastejšie univerzálne.
 • rôzne druhy ozdôb – tých asi nikdy nebudeme mať dosť. Žiaľ, práve toto býva slabé miesto sád. Aspoň niektoré ozdoby sa vám asi nebudú veľmi páčiť a samé by ste si ich určite všetky nekúpili. Práve tu sa dá tušiť, že sa predajcovia doplnkov takto môžu zbaviť tovaru, ktorý sa nepredáva až tak dobre. To v konečnom dôsledku môže zmeniť hodnotu celej sady na gélové nechty.
 • pár zdobiacich lakov – aj tu platí, že asi dostanete skôr to, čo sa hodí predajcovi, než vám. Na skúšanie však stačí hocičo.
 • acetón – na odstraňovanie výpotku UV gélu a akrylu. Pozor, gél sa po vytvrdení v UV lampe dá odsrániť iba obrúsením.
 • šablóny – pomocou nich sa dajú vymodelovať aj špicaté gélové nechty. Čo s tipmi asi nepôjde. Viem si predstaviť že by sa dali použiť aj na opravy napríklad odlomeného kúska. A vzhľad gélových nechtov bude prirodzenejší ako s použitím umelého tipu.
 • lepidlo – rýchloschnúce lepidlo s ktorým sa lepia tipy. Určite treba používať na tento účel lepidlo zo sady a nie rôzne sekundové lepidlá.
 • pilníky – hrubšie pilníky na zdrsnenie povrchu prirodzených nechtov, obrusovanie gélu a tvarovanie povrchu.
 • štetec – plochý štetec pomocou ktorého nanášame a tvarujeme gél

Každá sada na gélové nechty bude obsahovať trocha iné zloženie.

Sada na gélové nechty

Príklad lacnejšej sady.

Sada na gélové nechty

Sada na gélové nechty je teda vždy otáznou investíciou. Dobre si overte, čo v sade nájdete. Dobrý obchodník vám vie ponúknuť vkusne a účelne zvolený mix potrieb. Asi to bude o niečo drahšie, ale využijete skoro všetko. Horší obchodník vám môže pomedzi užitočné veci primiešať zopár zbytočností. Tým vyvolá ilúziu, ako pestro a bohato vybavená je to sada. Po pár mesiacoch zistíte, že väčšinu ozdôb a vybavenia aj tak nikdy nevyužijete. Je isté, že v cene sady dostanete všetko lacnejšie ako samotná UV lampa. Ale určite si to najskôr dôkladne prezrite.

Add Comment