Prečo sú gélové nechty tak obľúbené

Téma gélových nechtov zaberá prvé miesta na priečkach tém o nechtovom dizajne. Túto tému rozoberajú pomaly aj škôlkopovinné dievčatá. U študentiek je to už bežná vec. Nosia ich ženy pracujúce manuálne, aj ženy v manažérskych pozíciách. Čo spôsobuje taký veľký záujem o gélové nechty?

Gélové nechty sú krásne a mimoriadne rozličné

prednosť gélových nechtov je hlavne ich krása. Pevnosť a odolnosť. Netreba im venovať zvláštnu starostlivosť.. Vravíme o profesionálne vymodelovanej práci. Vyzerajú na prvý pohľad veľmi prirodzene. Prečo sa tejto téme dnes venuje toľko žien?

Nie je potrebné aby ste sa starali o gél

Jedna z veľkých výhod je takmer nulová pozornosť, akú si gélové nechty žiadajú. Môžete si ich dať spraviť a na niekoľko týždňov máte absolútny pokoj. Nemusíte skúmať, či sa vám nepoškodil lak. Gél dokonca poslúži aj ako ochrana a to všetko sú vážna argumenty. Zamestnaná žena ocení, že sa nemusí o nič starať. Študentka je rada, že sa môže viac času venovať iným veciam. Pritom ruky sú po celý čas atraktívne a moderné.

Netreba dávať pozor, napríklad vo vode

Ak častejšie umývate riady, alebo pracujete manuálne, potom viete, ako ľahko sa môže necht s lakom poškodiť. Maľujete to pol hodinu a o pár dní už nič nemáte. Tento fakt je asi najvážnejším dôvodom, prečo si dať spraviť „geláky“. Aj keď ich výroba v štúdiu je o niečo drahšia, keď sa to zráta, je to výhodnejšie.

Jediné, čo je vhodné premyslieť je samotná dĺžka. Pri manuálnej práci sú krátke vždy výhodnejšie. Ale aj na tie sa dá vykúzliť veľa gélových vzorov. Pri takej kombinácii potom gél poskytuje oveľa výraznejšiu podporu a tak sa vám budú oveľa menej lámať. To je výhodné.

Nevýhoda gelákov však môže byť práve v tom, že poskytujú túto ochranu. Tým, že samotný necht je chránený pevnou vrstvou gélu, bude postupne slabnúť. Neskôr, ak ste dlho nosili geláky, môžu byť vaše nechty o niečo náchylnejšie na lámanie. Preto je výhodnejšie kombinovať obdobia, kedy na rukách nosíte len lak a obdobia, kedy využijete aj geláky.

Tomu, samozrejme, trocha bráni práve povaha gélových nechtov. Ako odrastajú, tak sa žiada vzniknuté miesto doplniť. No doplnením gélu predlžujete čas, po ktorý máte na rukách ochrannú vrstvu. Preto vám odporúčam, aby ste si do kalendára značili kedy ste si dali spraviť gél. O niekoľko mesiacov dopredu si zas zaznačte, že je čas nechať vaše ruky v prirodzenom stave.

Trend gélových nechtov je stále v móde

Módnosť gélu asi len tak skoro nepominie. Dnešná doba umožňuje žene nečakane veľa rôznych príležitostí, ako stráviť voľný čas. Určite užitočnejšie, než lakovaním.

Navyše pozrime sa na to realisticky. Nejaká „hlúpa“ vrstva jednofarebného laku síce nikoho neurazí, ale ani nezaujme. Zaberie vám 20 minút len tak na rozohriatie na úvod. Ak k tomu máte primaľovať nejaké pekné vzory, chce to cvik, trpezlivosť a ďalšie desiatky minút. To všetko sa dá stratiť už druhý deň. Oproti tomu gél vydrží neporovnateľne dlhšie.

Navyše gél je špeciálny materiál. Umožní vám, aby ste vymodelovali vzory, aké sa inak vyrobiť nedajú. Do gélu môžete aplikovať glitre, drobné objekty. Môžete pracovať s fantastickými farbami. Pri možnosti vytvoriť pomerne hrubú vrstvu má nechtová dizajnérka možnosť realizovať ešte donedávna neuveriteľné kreácie.

Geláky sú dostupné

Ďalšie plus pre geláky je fakt, že ich výrobu dnes ponúkajú v mnohých štúdiách. V každom obchoďáku nájdete štúdio, kde vám ruky aj nohy spraví skúsená dizajnérka.

Navyše sú ľahko dostupné aj rôzne sady na gélové nechty. Pomocou nich si môžete doma vykúzliť vzory, aké chcete. Môže to vyjsť o niečo lacnejšie a navyše budete mať radosť z tvorby. Najmä jednoduché gelové vzory typu francúzska manikúra si naozaj vie vyrobiť každá žena. Výhodou je aj to, že ak sa vám to celé veľmi nepozdáva, stačí to zmazať a nedať do „piecky“…

Gelovým nechtom sa môžete venovať aj sami aj v štúdiu

Aký je rozdiel medzi profesionálne a podomácky vytvorenými gélovými nechtami? Ak máte skúsenosti, tak žiadny. Avšak bez skúseností to môže dopadnúť aj horšie. Občas sa dajú vidieť ženy, ktoré majú na prvý pohľad zle spravené ruky. Súvisí to s tým, že tak ako v každej inej oblasti ľudskej činnosti, aj to treba všeličo vedieť.

Skôr, než sa pustíte do svojpomocnej výroby gélových nechtov je dobré, aby ste si prešli čo najviac návodov a receptov. Výhodou je, že takých rád je doslova „plný internet“. Môžete čítať do zbláznenia. Nevýhodou je to, že rady a návody ako vyrobiť geláky sú pomerne jednoduché. Ide o postupy ako to spraviť. Žiaľ, často sa v týchto postupoch nedočítate tie najdôležitejšie veci – aké chyby ženy robia a prečo je vlastne niečo chybou.

Najmä ak si vytvárate umelé nechty, bez skúsenosti, praxe a znalostí z vašej ruky vznikne buď bodnorezná útočná zbraň, alebo karikatúra.

Miera pokiaľ majú geláky pôsobiť umelo

Tu sa dostávame asi k tomu najťažšiemu z nechtového dizajnu. Zdobenie totiž je do istej miery aj umenie. No a umenie si vyžaduje znalosti, cit, odhad a aj sebakritiku. Nie každý nápad je vkusný. Neraz sa mi to už stalo. Vymyslela som si nejaký motív. Napríklad mačka. Po nakreslení sa mi stále páčila. No keď som to ukázala partnerovi spýtal sa ma, prečo mám na ruke to prasiatko. Viete si asi predstaviť, ako ma oblialo. Inokedy som maľovala lienku. Zblízka bola lienkou, no z pol metra vyzerala, ako keby som tam mala kvapku krvi.

Teraz si predstavte, že sa s takýmto výtvorom hráte a dáte to zapiecť do gélu. Preto je dobré, ak vám vzory a geláky radšej robí profesionálna dizajnérka. Majú často presné vzory, vy si vyberiete a nebudete ničím prekvapené.

Celkovo je tu totiž problém, ako dosiahnuť, aby vaše nechty boli dosť nenápadné, aby nepôsobili rušivo. Na druhej strane však možno chcete, aby ste nimi upútali pozornosť. No nemala by to byť pozornosť spojená s kritikou. Práve to je to umenie, ktoré sa ťažko naučíte z internetu a videí.

Ak o domácom zdobeníuvažujete, mám pre vás tip.

  • Zaplaťte si kurz. Viem, tým sa vám geláky dosť predražia. No niečo sa naučíte a výsledok vás asi uspokojí.
  • Ak sa však chcete do domácej výroby gélových nechtov pustiť sama preto, aby ste šetrili, radšej to nerobte. Lacné sady na geláky často obsahujú mizerný materiál. K tomu málo skúseností a spravíte to zle. Nakoniec budete aj tak musieť ísť do štúdia, aby vás ratovali…

Je to podobné, ako strihanie vlasov. Aj sama sa môžete nejaký čas strihať a asi to nebude celkom zlé. No v rukách dobrej kaderníčky sa vaše vlasy predsa len stanú niečím lepším. Budete spokojnejšia.

Nuž a je tu tiež aj otázka, ako zareaguje vaše okolie. Ak si viete sama spraviť skvelé vzory, asi sa ozvú vaše kamarátky, aby ste im tiež také spravila. Často z toho môžu vzniknúť dusné situácie.

  • Medzi kamarátkami sa často komplikovane pýta peniaz. Pritom gél niečo stojí. Môže to robiť zlú krv.
  • Ešte horšia situácia môže nastať, ak to kamarátke spravíte nechtiac – zle. Hádať sa? Ako to odčiniť? Zaplatiť jej za opravu v štúdiu?

Takže odporúčam vám, aby ste si nechtíky dali robiť profesionálkam a v ušetrenom čase sa venujte niečomu príjemnému. Gélové nechty vám môžu po dobu svojej „životnosti“ dať aj niekoľko hodín voľna, ktoré by ste inak možno museli zaplniť lakovaním, odlakovaním a manikúrou.

Add Comment