Obrátená francúzska manikúra

Dočítala som sa, že hitom jesene 2012 sú tmavé laky. Od vínovo červenej, bordovej až po čiernu. Metalické laky. Zemité farby, vojenská zelená, dokonca kráľovská modrá. Tmavé odtiene ukážu nádherne na krátkych nechtoch. Čiže ak sa nám páčia tmavé laky na nechty, nastupujú pilníčky a nechty skrátime.

Ja som si ešte pred skrátením  vyskúšala obrátenú francúzsku manikúru, ktorá je teraz tiež trendy.

Volá sa to aj halfmoon. To znamená mesiačiky nechtov sú bezfarebné, zvyšok a špička nechta je farebný.

Ako podklad som naniesla na nechty jemne ružový lak. Použila som lak essence. Veľmi sa mi na ňom páči tvar štetca. Je tak šikovný, že aj keby ste maľovalli s tmavým lakom, nič nepokazíte. Oblúčik ako vyšitý.

Na kúsok papiera na pečenie, zrkadielko, v mojom prípade tanierik, som si kvapla trošku laku ktorým som robila  ďalší náter.

Pomocou tenkého štetca…

…som si namaľovala oblúčiky na obrátenú francúzsku manikuru.

Pomocné čiarky preto, lebo som použila podklad, nemohla by som prípadné nerovnosti opravovať odlakovacím perom. Narušil by sa mi aj podklad. Ďalšia možnosť by bola použiť šablonky na francúzsku manikúru. To musí byť podklad dokonale suchý.

Teraz som domaľovala celé nechty.

Čo sa mi nezdalo presné, opravila som tenkým štetcom.

Mne sa to teraz nestalo, ale ak si zafarbím aj okolie nechta, ľahká pomoc. Tenký štetec namočím do odlakovača. Opatrne ním odstánim mazanice. :-)

Nakoniec pretrieme vrchným lakom na nechty. Nechty zažiaria a krásne sa lesknú. Na ukazováku ešte nie je nanesený priehľadný lak a je dobre vidieť chyby v lesku.

Tu je výsledok. Tieto veci sa veľmi ťažko fotografujú, naživo to vyzerá oveľa lepšie.

Aj z metalických lakov by to dobre vyzeralo.

Add Comment