Mozaika na nechtoch

Ak máte viac času na zdobenie vašich nechtov, možno vás zaujme tento vzor. Je to francúzska manikúra- klasické biele oblúčiky ozdobené mozaikou. Určite by sa tento vzor dal spraviť aj na gélových nechtoch.

Ak sa vám páči nápad, poďme na to…

P1660128

Trochu mravenčej práce vám prinesie takúto parádu na nechtoch :-)

P1660118

Často krát pri zdobení nechtov potrebujeme niekde kvapnúť malé množstvo laku a postupne si odoberať. Ja na to používam mastný papier. Niekedy takýto papierik som lenivá odhodiť, odložím ho na bok, zabudnem naň. Nedávno som takýto pokvapkaný papierik s uschnutými machuľkami išla upratať. Ale napadlo ma, ako využiť tieto „smeti“. Farebnú machuľku som odlúpla z papierika a postrihala manikúrovými nožničkami na celkom maličké kúsočky. Spravila som si asi päť takýchto kôpok, každú inej farby. Toto strihanie je najhoršia časť práce. Nedajbože si pri strihaní kýchnuť alebo zakašľať. :-)

P1660113

Odporúčam čo najmenšie nožničky, najlepšie tie na manikúru.

P1660119

Biele oblúčiky dnes nebudem opisovať. Poznáte to, tenký štetec alebo šablónky na francúzsku manikúru.

Keď máte hotové oblúčiky, vezmete bodkovač a postupne naberáte jednotlivé kúsočky postrihaného uschnutého laku a vyskladáte si mozaiku. Čiže nemusíte nechávať zaschnúť biely lak na nechtoch, kúsočky budú lepšie držať na mieste. Ak by už nedržali a odpadávali by, pretriete si ešte prázdnu plôšku priesvitným lakom.

A takto si vyzdobíte všetky nechty. Pri počúvaní zaujímavej audio knihy to pôjde jedna radosť. Aj sa vzdelávate, alebo bavíte na knihe, aj tvoríte.

Keď máte vyplnené všetky oblúčiky, môžte kúsočky jemne popritláčať bruškom prsta alebo jemným plochým štetcom. Kúsočky pekne priľnú. Pretrite celé nechty vrchným priesvitným lakom.

Hotovo.

P1660125

Výsledok stojí za tú námahu.

P1660131 P1660140

Ak sa vám vzorček páči, veľmi ma to poteší.

Želám vám veľa trpezlivosti pri zdobení a radosti z vášho  hotového dielka na nechtoch :-)

Add Comment