Francúzska manikúra fialková

Pripravila som pre vás ďalší celkom jednoduchý vzor na nechty, ktorý som zaradila do kategórie francúzska manikúra. Všetky vzory v tejto kategórii sú vlastne vhodné aj na gélové nechty. Pri tomto vzore som použila sadu na pečiatkovanie nechtov.

P1650738

Najprv som naniesla na ošetrené nechty dve vrstvy priehľadného laku Miss sporty, ktorý obsahuje vitamín E a calcium.

Ďalej nasledovali oblúčiky na francúzsku manikúru. Tenkým štetčekom a lakom L´oréal paris 507 Riviera Lavender som namaľovala pomocné linky a zvyšok vyplnila už pôvodným štetčekom z laku.

Po zaschnutí prišiel na rad Lak Flomar U28. Je priehľadný a obsahuje veľké množstvo fialkových čiastočiek. Pretrela som ním oblúčiky. Získali tak  jemne fialkový shimmer.

Na pečiatkovacej doštičke som si vybrala ornament. Chcela som aby svojím tvarom zasahoval do fialovej časti, do bezfarebnej časti a aby čiastočne sledoval líniu oblúčika. Je pravda, že by sa ornament dal namaľovať aj tenkým štetčekom. Ale slimáčiky na tomto vzore by vyžadovali veľkú zručnosť a nepodarok by na seba nedal dlho čakať. Načo riskovať a zdržiavať sa potom opravovaním… Tak som zvolila jednoduchšiu cestu.

Jeden, dva nechty som ešte prizdobila drobnými fialovými bodkami na bielej linke, ktorá zasahuje do bezfrarebnej časti nechtu.

Na záver som prelakovala celé nechty topcoat-om od essence, ktorý má gélový efekt. Hotové nechty tak po dvoch vrstvách tohto laku pôsobia ako gélové.

P1650752

Ak sa pustíte do tohto jednoduchého vzoru, želám vám pevné ruky, pri vytváraní oblúčika. Ak by sa vám trochu triasli, žiadny problém. Použite šablónky, výbornú pomôcku určenú na francúzsku manikúru.

Peknú vydarenú manikúru želám :-)

Add Comment